tv-serbinow

Logowanie

Facebook

DSC_0022_320x213.jpg

Jest Godzina

Statystyki

stat4u

Kalendarium

MB w Gorzycach

MATKA BOŻA "Z WIZYTĄ" W GORZYCACH

alt

W dniach od 20 do 23 listopada 2013 roku Matka Boża w wizerunku Matki Bożej Niepokalane Poczęcie peregrynowała w parafii pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Bobili w Gorzycach Tarnobrzeskich. 

Matkę Bożą przywitał ks. Władysław Drewniak - Dziekan dek. gorzyckiego, proboszcz parafii oraz Członek Diecezjalnej Rady ds. realizacjiprogramu pomocy powodzianom "Długa Fala". Ksiądz Proboszcz przybliżył zgromedzonym w świątyni wiernym Zakon Rycerzy Kolumba oraz historię obrazu i dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. Po Mszy św. Ksiądz Dziekan wyraził pragnienie, aby rycerze pochodzili również z Gorzyc i zaprosił chętnych mężczyzn na spotkanie informacyjne o Zakonie Rycerzy Kolumba.

"MATKA BOŻA NIEPOKALANE POCZĘCIE Z WIZYTĄ U BARBARY"


     W dniach od 16-20 listopada 2013 roku Matka Boża w wizerunku Matki Bożej Niepokalane Poczęcie peregrynował w parafii Św. Barbary w Tarnobrzegu. Obraz wnieśli rycerze z naszej rady wraz z braćmi z rady ze Stalowej Woli.

     Mszy św. przewodniczył i Matkę Bożą w imieniu parafian przywitał ks. Stanisław Bar - proboszcz parafii i dziekan Dekanatu Tarnobrzeg-Północ, w asyscie księży wikariuszy. Od soboty do środy włącznie wierni parafii na Osiedlu Siarkowiec mieli możliwość zawierzenia swoich rodzin Matce Najświętszej.

 

II Tarnobrzeski Marsz Mężczyzn

***II Tarnobrzeski Marsz Mężczyzn***

II Tarnobrzeski Marsz Mezczyzn - plakat

Msza Święta i procesja za Ojczyznę i jako wynagrodzenie za profanację krzyża w filmie

***Msza Święta i procesja za Ojczyznę i jako wynagrodzenie za profanację krzyża w filmie***

W dniu 11 listopada 2013 roku w Narodowe Święto Niepodległości Rycerze Kolumba wzieli udział we Mszy Świętej o godzinie 15-tej poprzedzonej Koronką do Miłosierdzia Bożego.
procesja za ojczyzne2013
Po Mszy Świętej Rycerze Kolumba wzieli krzyż Chrystusa - największą świętością każdego chrześcijanina i wszyscy wyruszyli w procesji odmawiając różaniec i zatrzymując się kolejno przy pomniku bł. ks Jerzego Popiełuszki, przy figurze Chrystusa Króla, następnie przy figurze Chrystusa Zmartwychwstałego i procesja została zakończona przy figurze bł Jana Pawła II.
Procesja miała charakter przebłagania za ostatnią profanację krzyża w filmie.

Peregrynacja w Sandomierzu

***Obraz Matki Bożej z Quebec w Sandomierzu***

W dniach 8-9 litopada 2013 roku w Parafię Nawrócenia Świętego Pawła nawiedził obraz Matki Bożej z Quebec.
W piątek 8-go listopada przed wieczorną mszą świętą ksiądz Krzysztof Rusiecki i ksiądz Andrzej Rusak wraz z wiernymi przywitali obraz, który został przywieziony przez Rycerzy Kolumba z Rady 15239 i stażaków z Wielowsi.
W słowie wstępnym ksiądz Andrzej Rusak przybliżył wiernym historię obrazu i szczegóły peregrunacji obrazu. W czasie homilii zwrócił się z apelem do kobiet o budowanie właściwej atmosfery w domach i rodzinach. Zachęcał do zawierzenia się Maryi i podzielił się swoim doświadczeniem życia, a także prosił, aby swoim życiem dawać świadectwo swojej wiary.
Kolejny dzień był także naznaczony modliwą i rozważaniami, a pożegnanie obrazu nastąpiło w sobotę po mszy świętej wieczornej.
Kierujemy słowa wdzięczności dla kapłanów: księdza Krzysztofa Rusieckiego i Andrzeja Rusaka, za trud włożony w przygotowanie peregrynacji, a także naukę skierowaną do wiernych.
SAM 1866SAM 1870
Więcej artykułów…

Zapraszamy do kontaktu z nami również przez chat!

Polecamy

baner KofC Swiatbaner KofC Polskabaner KofC Diecezjalna

baner Parafia MBNPbaner Parafia ChKbaner KCPRbaner CaritasSandomierskibaner JezuUfamTobiebaner MarszZyciaRodzinybaner ObronyZyciabaner Jeden z nasbaner Gosc Niedzielny   baner Niedziela baner Opokabaner Human Life International-Pl

 

Licznik odwiedzin

baner KofC 15239 Tbg