Logowanie

Facebook

DSC_0020_320x213.jpg

Jest Godzina

Statystyki

stat4u

Rycerze Kolumba z Tarnobrzega i Mistrzostwa Polski w Modelarstwie w Sandomierzu

***Rycerze Kolumba z Tarnobrzega i Mistrzostwa Polski w Modelarstwie w Sandomierzu***

W Sandomierzu w ostatni weekend na przełomie września i października 2017 roku odbyły się I Mistrzostwa Polski Mikromodeli klas C Naviga na Zamku Królewskim w Sandomierzu, które zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Modelarskie Dragon. Wsparcia udzielili również Rycerze Kolumba z Rady 15239 z Tarnobrzeskiego Serbinowa, przekazując upominki na nagrody dla Juniorów i książki "Stańcie w Wyłomie" dla głównych organizatorów.
Podczas Mistrzostw zorganizowany był również konkurs żaglowców, a wśród nich przedstawiony był m.in. statek na którym Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę - Santa Maria.
W trakcie wystawy dla uczestników zorganizowany był rejs statkiem po Wiśle i zwiedzanie Sandomierza. A na zakończenie wystąpił Chór Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu.
Wystawiało się kilkudziesięciu modelarzy z ponad 200 modelami. Wśród nich była młodzież i dzieci. Najmłodszy modelarz chodzi do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej.
Modelarstwo to nie tylko hobby, ale to również możliwość poznania historii krajów oraz wykorzystywanych sprzętów wojskowych i cywilnych, m.in. statków i samolotów. Obecnie modelarstwo uzyskuje poziom zarówno edukacyjny jak i kulturotwórczy. Może być również stosowane jako pomoc w profilaktyce antyuzależnieniowej
IMG 20170929 164912
galeria
Vivat Jezus!
Rafał Szczypta
Delegat Rejonowy DD4

Zapraszamy do kontaktu z nami również przez chat!

Polecamy

baner KofC Swiatbaner KofC Polskabaner KofC Diecezjalna

baner Parafia MBNPbaner Parafia ChKbaner KCPRbaner CaritasSandomierskibaner JezuUfamTobiebaner MarszZyciaRodzinybaner ObronyZyciabaner Jeden z nasbaner Gosc Niedzielny   baner Niedziela baner Opokabaner Human Life International-Pl

 

Licznik odwiedzin

baner KofC 15239 Tbg