Logowanie

Facebook

DSC_0031_320x213.jpg

Jest Godzina

Statystyki

stat4u

Dzień Męża i Żony w Zaleszańskiej Parafii

***Dzień Męża i Żony w Zaleszańskiej Parafii***

Po raz pierwszy Rycerze Kolumba w parafii Zaleszany w sposób uroczysty świętowali Dzień Męża i Żony. Święto jest obchodzone 13 lipca każdego roku, tj. w dzień zawarcia małżeństwa rodziców Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus, również świętych Zelii i Ludwika Martin.
Rycerze wraz ze swymi żonami oraz księdzem kapelanem zebrali się na wspólnym czuwaniu modlitewnym adorując Najświętszy Sakrament. W czasie modlitwy różańcowej każdą tajemnicę poprzedzało krótkie rozważanie poświęcone mężowi, żonie oraz małżeństwu. Następnie odmówiona została modlitwa oparta o przysięgę małżeńską, która kończyła się wezwaniem „Tak nam dopomóż Panie Boże w Trójcy jedyny i wszyscy Święci”. Adorację zakończyła modlitwa za rodzinę. Wszystkie modlitwy zostały przygotowane przez rycerzy, którzy aktywnie uczestniczyli w adoracji, a następnie we mszy świętej.
Mszę świętą poprzedziło odczytanie krótkiej biografii Zelii i Ludwika Martin. Podkreśleniem uroczystego świętowania było czytanie z Pierwszego Listu świętego Pawła Apostoła do Koryntian „Hymn do miłości” oraz homilia, która nawiązywała do sakramentu małżeństwa, Po homilii nastąpiło odnowienie przysięgi małżeńskiej, a w czasie modlitwy wiernych polecaliśmy małżonków, rodziny za wstawiennictwem Świętych Małżonków Zelii i Ludwika Martin. Msza święta zakończyła wspólne modlitewne świętowanie Dnia Męża i Żony w parafii zaleszańskiej.

Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego, nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje.

Vivat Jezus!
br. Tadeusz Guźla

Zapraszamy do kontaktu z nami również przez chat!

Polecamy

baner KofC Swiatbaner KofC Polskabaner KofC Diecezjalna

baner Parafia MBNPbaner Parafia ChKbaner KCPRbaner CaritasSandomierskibaner JezuUfamTobiebaner MarszZyciaRodzinybaner ObronyZyciabaner Jeden z nasbaner Gosc Niedzielny   baner Niedziela baner Opokabaner Human Life International-Pl

 

Licznik odwiedzin

baner KofC 15239 Tbg