tv-serbinow

Logowanie

Facebook

DSC_0019_210x320.jpg

Jest Godzina

Statystyki

stat4u

II Marsz Mężczyzn

II MARSZ MĘŻCZYZN

     W II Marszu Mężczyzn w Tarnobrzegu wzięło udział kilkudziesięciu mężczyzn, którzy szli pomimo deszczowej i zimnej pogody pod hasłem „Wierni Bogu, wierni rodzinie”. Przed wyruszeniem na trasę marszu zgromadzeni mężczyźni wzięli udział w koronce do Bożego Miłosierdzia, a następnie Mszy św. sprawowanej przez ks. Michała Józefczyka w kościele pw. Chrystusa Króla. Homilię wygłosił ks. Mirosław Grendus, który prowadził w parafii "na Skalnej"  Misje św. 
      W swoim słowie skierowanym do mężczyzn kaznodzieja zwrócił uwagę, że każdy ma taką samą sposobność dostępu do Królestwa Bożego i nigdy nie można powiedzieć, że jest już za późno. Jako zobrazowanie swych słów podał historię dobrego łotra, między którym a Jezusem Chrystusem w ostatnich minutach życia, już na Krzyżu, miał miejsce dialog. Św. Łukasz opowiada o zachowaniu się dwóch złoczyńców, pośród których był ukrzyżowany Jezus. „Jeden ze złoczyńców, których tam powieszono, urągał Mu: »Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas«. Lecz drugi, karcąc go, rzekł: »Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? My przecież — sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił«. I dodał: »Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa«. Jezus mu odpowiedział: »Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju«”
      Po Eucharystii, w wykonaniu młodzieży pod przewodnictwem Elżbiety Jagodzińskiej, miało miejsce krótkie przedstawienie słowno muzyczne na zakończenie roku wiary.
       Trasa marszu wiodła ulicami: 1 maja, Jachowicza, Sandomierska, Wyszyńskiego i Zwierzyniecką aż do kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa na os. Serbinów. W marszu uczestniczyli m.in. Rycerze Kolumba z Rady 15239 im. błogosławionego męczennika ks. Jerzego Popiełuszki, członkowie Bractwa św. Józefa, przedstawiciele różnych wspólnot działających przy tarnobrzeskich parafiach.

galeria zdjęć


Zapraszamy do kontaktu z nami również przez chat!

Polecamy

baner KofC Swiatbaner KofC Polskabaner KofC Diecezjalna

baner Parafia MBNPbaner Parafia ChKbaner KCPRbaner CaritasSandomierskibaner JezuUfamTobiebaner MarszZyciaRodzinybaner ObronyZyciabaner Jeden z nasbaner Gosc Niedzielny   baner Niedziela baner Opokabaner Human Life International-Pl

 

Licznik odwiedzin

baner KofC 15239 Tbg