tv-serbinow

Logowanie

Facebook

DSC_0080_320x213.jpg

Jest Godzina

Statystyki

stat4u

Matka Boża Niepokalanego Poczęcia w Parafii Chrystusa Króla

***Matka Boża Niepokalanego Poczęcia w Parafii Chrystusa Króla***

Poniedziałek, 4 listopada 2013 r., był dniem wyjątkowym dla Parafii p.w.Chrystusa Króla w Tarnobrzegu. Tego dnia około godziny 17:30 do naszego Kościoła uroczyście przybyła Matka Boża w wizerunku Niepokalanego Poczęcia z Parafii Notre Dame z Quebec w Kanadzie.

peregrynacja MBNP-ChK2013 Asystę stanowili Rycerze Kolumba z Rady 15239 działający w Parafii Chrystusa Króla. Po umieszczeniu obrazu na przygotowanym miejscu nastąpiło uroczyste powitanie przez Ks. Adama Marka, Proboszcza, odmówienie modlitwy Anioła Pański, a następnie został odczytany list Najwyższego Rycerza Carla Andersona objaśniający cel peregrynacji. Msza święta została odprawiona w rytuale przypadającym na liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia. Modlono się w intencjach Kościoła, Ojca Świętego, za Ojczyznę.
W intencji rodzin, małżeństw, a także o kanonizację założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba ks. Michaela Mcgivneya oraz za dzieło Nowej Ewangelizacji.

Po zakończonej mszy świętej zawierzano miłosierdziu Bożemu zmarłych polecanych w wypominkach w modlitwie różańcowej, a po niej wyświetlono film pt. „Maria z Nazaretu”. Program peregrynacji zakończył się apelem Maryjnym.

Wtorek, był drugim dniem pobytu obrazu Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia. Po mszy świętej o godzinie 15 nastąpiło uroczyste pożegnanie obrazu i przewiezienie do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie.

Peregrynacja odbywa się w ramach Programu Modlitwy Maryjnej podjętego przez Rycerzy Kolumba podczas 131 Najwyższej Konwencji w San Antonio w Teksasie w dniu 7 sierpnia 2013 r. Ceremonii poświęcenia przewodniczył Najwyższy Kapelan ks. Arcybiskup William E. Lori z Baltimore, najstarszej diecezji w USA. W czasie ceremonii Arcybiskup Quebecu Gerald Lacroix, prymas Kanady, powiedział: „Niech Matka Boża towarzysze naszemu Kościołowi i wszystkim członkom naszego Zakonu (Rycerzy Kolumba, przyp. aut.)
na całym świecie. Jak ona, chcemy otworzyć się na Ducha Świętego i być gotowi, by realizować Boży plan w dzisiejszym świecie. Idąc za przykładem Najświętszej Panny, chcemy z pośpiechem wyruszyć, by nieść Dobrą Nowinę Ewangelii światu, który potrzebuje Nadziei i Prawdy oraz Miłości Jezusa Chrystusa”. W ceremonii udział wzięli wszyscy Delegaci Stanowi (najwyżsi przedstawiciele Zakony Rycerzy Kolumba z poszczególnych krajów, przyp. aut.) niosąc reprodukcje obrazu, które zostały poświęcone w imieniu Papieża Franciszka przez Jałmużnika Jego Świątobliwości ks. Arcybiskupa Guido Pozzo w dniu 29 czerwca 2013 r. Obraz Matki Bożej jest reprodukcją obrazu Niepokalanego Poczęcia Maryi, który znajduje się w Bazylice Katedralnej Notre Dame de Quebec.

>>>Galeria

Zapraszamy do kontaktu z nami również przez chat!

Polecamy

baner KofC Swiatbaner KofC Polskabaner KofC Diecezjalna

baner Parafia MBNPbaner Parafia ChKbaner KCPRbaner CaritasSandomierskibaner JezuUfamTobiebaner MarszZyciaRodzinybaner ObronyZyciabaner Jeden z nasbaner Gosc Niedzielny   baner Niedziela baner Opokabaner Human Life International-Pl

 

Licznik odwiedzin

baner KofC 15239 Tbg