tv-serbinow

Logowanie

Facebook

DSC_0042_320x213.jpg

Jest Godzina

Statystyki

stat4u

Peregrynacjia Obrazu Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

***Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Niepokalanie Poczętej***

Dnia 2 listopada 2013 r. w dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych na mszy św. o godz. 18 parafianie wraz z posługującymi przy parafii Rycerzami Kolumba powitali obraz Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.

DSC 0223

W wygłoszonej homilii ks. Krzysztof Bartkiewicz przypomniał nam dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny ogłoszony przez papieża Piusa IX(...) ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – na podstawie szczególnej łaski i przywileju wszechmogącego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną, i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć.

Za uzasadnienie biblijne tego dogmatu służą m.in. słowa archanioła Gabriela, które brzmią następująco: "Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą!"skierowane do Maryi podczas zwiastowania. Według teologów katolickich pokazują one, że w duszy Dziewicy z Nazaretu nie było miejsca na grzech, skoro była wypełniona łaską Boga.

DSC 0236

Po mszy św. Rycerze Kolumba przeniesli obraz Matki Bożej Niepokalanie Poczętej do Kaplicy Wieczystej Adoracji,gdzie rozpoczęło się nocne czuwanie.

DSC 0244

Zapraszamy do kontaktu z nami również przez chat!

Polecamy

baner KofC Swiatbaner KofC Polskabaner KofC Diecezjalna

baner Parafia MBNPbaner Parafia ChKbaner KCPRbaner CaritasSandomierskibaner JezuUfamTobiebaner MarszZyciaRodzinybaner ObronyZyciabaner Jeden z nasbaner Gosc Niedzielny   baner Niedziela baner Opokabaner Human Life International-Pl

 

Licznik odwiedzin

baner KofC 15239 Tbg