tv-serbinow

Logowanie

Facebook

DSC_0009_320x213.jpg

Jest Godzina

Statystyki

stat4u

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w Parafii Chrystusa Króla

***Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w Parafii Chrystusa Króla***

W środę, 11 września 2013 roku Parafia p.w. Chrystusa Króla przeżywała nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień z Góry Gargano (Włochy). O godz. 20 wyruszyła w kierunku klasztoru OO Dominikanów pod przewodnictwem Księdza Proboszcza procesja parafian ze świecami, z modlitwą i śpiewem by obok budynku Komendy Miejskiej Policji powitać figurę św. Michała Archanioła niesioną przez Rycerzy Kolumba oraz towarzyszących jej licznie wiernych z Ks. Prałatem Michałem Józefczykiem, pomysłodawcą i organizatorem peregrynacji.

Po spotkaniu dwóch procesji nastąpiło uroczyste zawierzenie Policji i wszystkich funkcjonariuszy opiece św. Michała, opiekuna policjantów, a następnie już jedna procesja ruszyła w kierunku Kościoła p.w. Chrystusa Króla. Figurę św. Michała nieśli policjanci w strojach galowych, których przed kościołem zmienili Rycerze Kolumba.

nawiedzenie-CHK

Po przybyciu na miejsce, w kościele, odbyła się główna część nawiedzenia Parafii. Nabożeństwo zawierzenia Parafii prowadzili księża Michalici, błogosławieństwo i słowa podziękowania skierował do zebranych Ks. Proboszcz zapraszając w kolejnym roku św. Michała Archanioła i towarzyszących Mu księży Michalitów do odwiedzenia naszej parafii „na dłużej”.

Po zakończonej modlitwie procesja uformowała się na nowo i wyruszyła w drogę powrotną do Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie odprowadzona do granic parafii Chrystusa Króla przez księży i wiernych.

Podkreślić należy, że pomimo późnej pory w kościele zgromadzili się wierni bardzo licznie.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Zapraszamy do kontaktu z nami również przez chat!

Polecamy

baner KofC Swiatbaner KofC Polskabaner KofC Diecezjalna

baner Parafia MBNPbaner Parafia ChKbaner KCPRbaner CaritasSandomierskibaner JezuUfamTobiebaner MarszZyciaRodzinybaner ObronyZyciabaner Jeden z nasbaner Gosc Niedzielny   baner Niedziela baner Opokabaner Human Life International-Pl

 

Licznik odwiedzin

baner KofC 15239 Tbg