tv-serbinow

Logowanie

Facebook

DSC_0036_320x213.jpg

Jest Godzina

Statystyki

stat4u

Udział Rycerzy w uroczystościach na Cmentarzu Wojskowym w Tarnobrzegu

***Udział Rycerzy w uroczystościach na Cmentarzu Wojskowym w Tarnobrzegu***

1 września 2013 r. w 74. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej, na Cmentarzu Wojskowym w Tarnobrzegu uczczono pamięć tych którzy 1 września 1939 stanęli do walki o naszą wolność. Oprócz delegacji Rycerzy Kolumba z Rady 15239 uczestnicząca z flagą KofC oraz licznej grupy młodzieży szkolnej, harcerzy na obchodach pojawili się również samorządowcy i kombatanci wojskowi, dla których każde patriotyczne święto jest czymś szczególnym.

Przed rozpoczęciem mszy św. sprawowanej przez ks. Michała Józefczyka odczytane zostało wystąpienie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, które wygłosił 1 września 2009r. w trakcie uroczystości rocznicowych na Westerplatte (z udziałem m.in Władimira Putina i Angeli Merkel). Po zakończeniu modlitwy i apelu skierowanego do poległych, delegacje złożyły znicze i kwiaty przy pomniku poległych w pierwszej i drugiej wojnie światowej.

Zapraszamy do kontaktu z nami również przez chat!

Polecamy

baner KofC Swiatbaner KofC Polskabaner KofC Diecezjalna

baner Parafia MBNPbaner Parafia ChKbaner KCPRbaner CaritasSandomierskibaner JezuUfamTobiebaner MarszZyciaRodzinybaner ObronyZyciabaner Jeden z nasbaner Gosc Niedzielny   baner Niedziela baner Opokabaner Human Life International-Pl

 

Licznik odwiedzin

baner KofC 15239 Tbg